צילום אומנותי

 

צילום הוא הרבה מעבר לתפיסת הרגע. רואים מיידית את ההבדל הגדול והברור בין צילום חובבני לצילום מקצועי. אנשים רבים כבר הפכו את הצילום למלאכת אמנות, שכן הם מצליחים להפיק באמצעות מצלמתם, משהו שהוא מעבר לתיעוד, משהו שמקבל חיים משל עצמו… וזהו צילום אומנותי.

 

מהו צילום אומנותי?

ישנם סוגים שונים של צילום, ולא כולם נועדו לאותה מטרה. בין הסוגים השונים ניתן למצוא:

 

צילום אירועים - תיעוד וצילום אירועים כמו חתונות, ברבת מצווה, ימי הולדת ועוד. צילום מסוג זה נועדו על מנת שלחוגגים יישארו מזכרות מהאירוע עצמו. לרוב מדובר על בוק תמונות לפני האירוע, ועל תמונות ממהלך האירוע עצמו.

 

צילום אופנה – את הסוג הזה כולנו מכירים היטב. צילומי אופנה אפשר למצוא בקטלוגים ועל כל שלט חוצות. תעשיית האופנה היא עצומה, וכל בגד וקולקציה מצריכים צילום סטודיו מקצועי.

 

צילום וידיאו – צילום זה לא נעשה באמצעות מצלמת סטילס, אלא באמצעות מצלמת וידיאו המפיקה סרטים. כולנו יודעים במה נבדל הוידיאו מהתמונות הרגילות, ורבים מעדיפים סוג צילום זה.

 

צילום מוצרים – זהו צילום תעשייתי שנועד לפרסם מוצרים שונים. כאשר בעל עסק רוצה לפרסם את מוצריו, הוא פונה לצלם מקצועי המפיק עבורו צילום מוצרים שמציג את הצדדים הטובים ביותר של הסחורה הנמכרת.

 

צילום אומנותי – רבים טוענים שמדובר על צילום לשם אומנות, אך ידוע לכל שפעמים רבות צילומים אומנותיים, או אלו שהחלו את דרכם כאומנותיים בלבד, הפכו עם הזמן לתצלומי אופנה מסחריים.

 

לשם מה אנשים יוצרים צילום אומנותי?

הצילום הפך בשנים האחרונות לדרך פופולארית לביטוי אומנות. רבים רואים במצלמה ככלי מצוין, שביחד עם חזון ומקוריות ניתן להפוך לתוצרים המדברים בעד עצמם. חלק פנו אל המצלמה מכיוון שלא מצאו את עצמם כישרוניים מספיק עם מכחול ביד, וחלק נמשכים אל המצלמה בגלל התוצרים הריאליסטיים שהיא מפיקה.

 

כך או כך, אין ספק שהיום הצילום תופס מקום מכובד בעולם האמנות, וצלמים רבים מציגים את עבודותיהם בתערוכות ברחבי העולם. לעוד מידע על צילום אומנותי ולדוגמאות מוחשיות, עברו על הגלריות באתר והתרשמו במו עיניכם מהתמונות המוצגות.

 

אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על:  איך לבחור צלם מומלץ לחתונה?

1700-70-69-70

1-700-70-69-70

רח אסתר המלכה 14, ראשל"צ

guyhafakot@013.net​

1-700-70-69-70